Rebelix X2

Z RepRap.org: Rebelix X2 je modifikací tiskárny Rebel  3. Pracuje na principu FDM (Fused Deposition Modeling), 3D model se počítačem "rozřeže" na vrstvy, ty pak postupně nanáší tryska, kterou prochází roztavený plast. Plast po nanesení zchladne a zatuhne.

Rebelix patří do rodiny RepRap tiskáren. RepRap je free desktop 3D tiskárna schopná tisku plastických 3D objektů. A jelikož je RepRap složen z mnoha takových plastových součástek, může být pokládán za sebe-replikující stroj. To znamená, že pokud máte RepRap, můžete tisknout velké množství užitečných věcí, včetně součástek na stavbu dalšího RepRapu, třeba pro kamaráda...

RepRap je open-source komunitní projekt, to znamená, že každý si může vlastní RepRap postavit, vylepšit ho a svá vylepšení vrátit zpět komunitě.

 

Rebelix X2/S

Napsal uživatel Stopka dne So, 13. 02. 2016 - 00:00

Sestavil jsem vlastní 3D tiskárnu založenou na open hardware RepRap tiskárně Rebelix X2 s vlastními přizpůsobeními. Tiskárna se skládá z plastových dílů vytištěných na obdobné tiskárně (využil jsem k tomu tiskárnu na ČVUT), standardních hliníkových profilů, nerezových tyčí a kupy  šroubků a matiček.