Pebble

Wiki říká: Pebble jsou chytré hodinky od výrobce Pebble Technology Corporation. Financování společnosti probíhalo skrze kampaně na crowdfundingovém portálu Kickstarter. V té době to byl nejvýdělečnější projekt v historii tohoto portálu. První hodinky byly rozeslány v lednu 2013. Hodinky mohou být připojeny k telefonům s operačním systémem Android a iOS a zobrazovat tak notifikace a přijaté zprávy. Do hodinek je možné nahrávat aplikace vývojářů třetích stran. V roce 2017 byla firma odkoupena společností Fitbit a veškerá její činnost byla ukončena. Vypnuty byly i služby udržující platformu v chodu.

Vznikla ale neoficiální skupina vývojářů pod názvem  Rebble, která se snaží zachovat chod hodinek tím, že nahrazují původní vypnuté služby vlastními.

StopWatch

Napsal uživatel Stopka dne

Pebble hodinky nemají žádné předinstalované stopky a ty co jsou ke stažení toho moc neumí. Navíc všechny aplikace umí pouze stopky. Pokud potřebuje člověk odpočet musí si stáhnout zase aplikaci jinou. A vzhledem k tomu, že hodinky mají hodně omezený prostor pro instalací aplikací, není toto ideální stav. Rozhodl jsem se to změnit.

Digalog

Napsal uživatel Stopka dne

Takzvaný Watchface, aplikace, která zobrazuje čas na úvodní obrazovce hodinek. Tento watchface zobrazuje jak digitální tak analogový čas, den v týdnu a datum. Kromě toho zobrazí notifikaci v podobě ikonky při vybití baterie a při odpojení telefonu od hodinek. Při ztrátě spojení s telefonem navíc krátce zavibruje.