TypeScript

Wiki říká: TypeScript je open-source programovací jazyk vytvořený a spravovaný firmou Microsoft. Jedná se o nadstavbu nad jazykem JavaScript, která jej rozšiřuje o statické typování a další atributy, které známe z objektově orientovaného programování (třídy, moduly, a další).

Samotný kód psaný v TypeScriptu se kompiluje do JavaScriptu. Jelikož je TypeScript nadstavbou nad JavaScriptem, je každý JavaScriptový kód automaticky validním TypeScript kódem.

FediSearch: Vyhledávač lidí na Fediverse

Napsal uživatel Stopka dne Pá, 07. 01. 2022 - 16:24

Mám rád otevřené a federalizované technologie a tak jsem hledal i otevřenou sociální síť. Chtěl jsem něco co bude fungovat jako email. Každý si může vybrat, jestli svou schránku založí na Gmailu nebo třeba na Seznamu, nebo si spustí vlastní mailový server. Je totiž jedno, kde si ji založí. Zpráva od uživatele jednoho poskytovatele prostě dorazí do schránky jinému uživateli jiného poskytovatele.

Node FlerTop

Napsal uživatel Stopka dne Ne, 15. 03. 2020 - 17:29

Již léta provozuji pro soukromé účely aplikaci, která má na starosti automaticky na Fleru propagovat zboží. Prvně jsem si na to napsal rozšíření do prohlížeče Opera, později jsem přešel na Chrome a tak jsem i rozšíření upravil pro Chrome. Web se ale posunul a mé rozšíření tak jak bylo navrženo už nefunguje správně a oprava se zdá být náročná.