GraphQL

Wiki říká:

GraphQL je specifikace dotazovacího jazyka pro tvorbu API. Existuje několik různých přístupů k tvorbě API, nejznámější konkurencí je však REST. Při porovnání právě s REST architekturou je jednou z velkých výhod to, že v GraphQL je potřeba specifikovat konkrétní data, která ze serverové části mají přijít na klientskou. Uživatel tak nedostává data, o která si explicitně neřekl, a tím se eliminuje přenos nepotřebných dat. GraphQL je silně typované. Pokud tedy chceme pracovat s nějakou entitou, musí být pro ni nadefinovaný typ. Pokud by byl zaslán požadavek na neznámý typ, volání skončí neúspěšně. 

Cacofonix

Napsal uživatel Stopka dne

Přítelkyně  s kamarády a kamarádkami pravidelně spolupořádá předvánoční koncert pro další kamarády a kamarádky. Je to vždycky úžasná akce, která hned hodí člověka do vánoční atmosféry. Jelikož ale neumím zpívat, ani hrát na hudební nástroj ani jinak zvučit, rozhodl jsem se přispět tím co umím. Udělal jsem jim malý webík s informacemi o koncertě, o účinkujících a o písničkách.

FediSearch: Vyhledávač lidí na Fediverse

Napsal uživatel Stopka dne

Mám rád otevřené a federalizované technologie a tak jsem hledal i otevřenou sociální síť. Chtěl jsem něco co bude fungovat jako email. Každý si může vybrat, jestli svou schránku založí na Gmailu nebo třeba na Seznamu, nebo si spustí vlastní mailový server. Je totiž jedno, kde si ji založí. Zpráva od uživatele jednoho poskytovatele prostě dorazí do schránky jinému uživateli jiného poskytovatele.