Web LDT Pardubice 2

Napsal uživatel Stopka dne Po, 09. 03. 2009 - 20:46

Hlavní vedoucí Letního dětského tábora Městské policie Pardubice chce jít pořád z dobou, pořád chce nabízet něco nového. V roce 2007 tak vznikl nápad, vytvořit táboru stránky. Prvně tedy kolegyně vytvořila účet na tehdy populárním publikačním serveru. To bylo v době, kdy já už měl za sebou několik pokusů o tvorbu vlastních stránek, ale jak bych tehdy řekl, poctivých, na míru vytvořených danému subjektu, s vlastním designem. Začal jsem tedy s tvorbou webových stránek na míru.

První pokus jsme spustili v roce 2008 na free hostingu WebZdrama.cz. Hosting tam byl sice zdarma, ale také měl plno omezení, takže výsledný web za moc nestál. Proto fungoval pouhý rok a proto se z něho nic nedochovalo.

V roce 2009 jsem tedy přesvědčil táborové vedení, že si zaplatí hosting i s doménou. Na tento nový hosting jsem vytvořil svůj první velký web. Bylo to vlastně CMS, se správou uživatelů, s detailním nastavením rolí, s chatem, dotazníky a kupou dalších funkcí. V průběhu let jsme i další funkce přidávali podle potřeby tábora. Všechno jsem si dělal od píky sám. Využil jsem snad jedinou knihovnu a to bylo TinyMCE pro WYSIWYG editování textu.

Design byl v té době taky průlomový. Uvědomte si, že to byla doba, kdy světu ještě vládl Internet Explorer. A tak na každou designovou vychytávku připadal ještě nějaký hack, aby se to slušně zobrazilo i v IE. A responzivita? Ano to se řešilo, ale spíše mezi různými velikostmi monitorů, nešlo se až na úroveň telefonů. Jo, to byly časy.