Rebelix X2

Z RepRap.org: Rebelix X2 je modifikací tiskárny Rebel  3. Pracuje na principu FDM (Fused Deposition Modeling), 3D model se počítačem "rozřeže" na vrstvy, ty pak postupně nanáší tryska, kterou prochází roztavený plast. Plast po nanesení zchladne a zatuhne.

Rebelix patří do rodiny RepRap tiskáren. RepRap je free desktop 3D tiskárna schopná tisku plastických 3D objektů. A jelikož je RepRap složen z mnoha takových plastových součástek, může být pokládán za sebe-replikující stroj. To znamená, že pokud máte RepRap, můžete tisknout velké množství užitečných věcí, včetně součástek na stavbu dalšího RepRapu, třeba pro kamaráda...

RepRap je open-source komunitní projekt, to znamená, že každý si může vlastní RepRap postavit, vylepšit ho a svá vylepšení vrátit zpět komunitě.

 

Rebelix X2/S Dual Upgrade

Napsal uživatel Stopka dne

Už je to pět let co jsem naposledy aktualizoval svou 3D tiskárnu. Od té doby se kolem tiskáren stihlo vyvinout spoustu vylepšení a leccos zlevnilo na přijatelnou cenu pro obyčejného domácího kutila jako jsem já. Mou tiskárnou za tu dobu prošla taky spousta výtisků a tak se na několika dílech začala projevovat jejich opotřebovanost. Přišel tedy čas na generální údržbu.

Rebelix X2/S

Napsal uživatel Stopka dne

Sestavil jsem vlastní 3D tiskárnu založenou na open hardware RepRap tiskárně Rebelix X2 s vlastními přizpůsobeními. Tiskárna se skládá z plastových dílů vytištěných na obdobné tiskárně (využil jsem k tomu tiskárnu na ČVUT), standardních hliníkových profilů, nerezových tyčí a kupy  šroubků a matiček.