Docker

Docker je dnes populární nástroj pro kontejnerizaci služeb. To znamená, že každá služba je zabalená se svými závislostmi do jednoho balíku běhového prostředí (kontejneru) a na rozdíl od čistě virtuální strojů je spouštěná přímo nad jádrem operačního systému hostitelského počítače (serveru).

Web Ateliér Štádlerová

Napsal uživatel Stopka dne So, 26. 02. 2022 - 09:28

Vytvořil jsem prezentační web architektce Michaele Štádlerové. Vzhled vychází z jejího tištěného portfolia. Líbilo se mi strohé technické pojetí a proto jsem stejný vzhled přenesl i na web. Vzhled je tedy jen založen na velkých bílých plochách a pěkné typografii. Důležitý je tak výběr pěkného písma a strohé černé barvy s modrým akcentem. To vše dává vyniknout velkým technickým výkresům a modelům.

Node FlerTop

Napsal uživatel Stopka dne Ne, 15. 03. 2020 - 17:29

Již léta provozuji pro soukromé účely aplikaci, která má na starosti automaticky na Fleru propagovat zboží. Prvně jsem si na to napsal rozšíření do prohlížeče Opera, později jsem přešel na Chrome a tak jsem i rozšíření upravil pro Chrome. Web se ale posunul a mé rozšíření tak jak bylo navrženo už nefunguje správně a oprava se zdá být náročná.

Modernizace webu Bytové družstvo Slívová 2898

Napsal uživatel Stopka dne Po, 08. 04. 2019 - 13:57

Vývoj systému Drupal 7 postupně ustává a tak všechny weby migruji na novější Drupal 8. Nyní se aktualizace dočkal web bytového družstva z roku 2015. Novější verze Drupalu má mnoho nekompatibilit, takže to s sebou často nese tvorbu nového vzhledu a náhradu některých zastaralých modulů jinými, modernějšími.

Logo + Web skorpil.cz

Napsal uživatel Stopka dne Pá, 01. 02. 2019 - 17:26

Po šesti letech co vlastním doménu skorpils.cz se uvolnila doména skorpil.cz. Hurá, hned jsem si ji přeregistroval na sebe a všechny mé služby a projekty jsem na ní přesunul. S novou doménou to ale chtělo i osvěžit web co na doméně běží.