C++

Wiki říká: C++ je multiparadigmatický programovací jazyk, který vyvinul Bjarne Stroustrup a další v Bellových laboratořích AT&T rozšířením jazyka C. C++ podporuje několik programovacích stylů (paradigmat) jako je procedurální programování, objektově orientované programování a generické programování, není tedy jazykem čistě objektovým. V současné době patří C++ mezi nejrozšířenější programovací jazyky.

Pro mě je to světově rozšířený nízkoúrovňový jazyk,  Často se používá pro psaní softwaru, který přímo řídí hardware, jako jsou firmwary různých zařízení nebo operační systémy.

Rebelix X2/S Dual Upgrade

Napsal uživatel Stopka dne

Už je to pět let co jsem naposledy aktualizoval svou 3D tiskárnu. Od té doby se kolem tiskáren stihlo vyvinout spoustu vylepšení a leccos zlevnilo na přijatelnou cenu pro obyčejného domácího kutila jako jsem já. Mou tiskárnou za tu dobu prošla taky spousta výtisků a tak se na několika dílech začala projevovat jejich opotřebovanost. Přišel tedy čas na generální údržbu.

Rebelix X2/S

Napsal uživatel Stopka dne

Sestavil jsem vlastní 3D tiskárnu založenou na open hardware RepRap tiskárně Rebelix X2 s vlastními přizpůsobeními. Tiskárna se skládá z plastových dílů vytištěných na obdobné tiskárně (využil jsem k tomu tiskárnu na ČVUT), standardních hliníkových profilů, nerezových tyčí a kupy  šroubků a matiček.

StopWatch

Napsal uživatel Stopka dne

Pebble hodinky nemají žádné předinstalované stopky a ty co jsou ke stažení toho moc neumí. Navíc všechny aplikace umí pouze stopky. Pokud potřebuje člověk odpočet musí si stáhnout zase aplikaci jinou. A vzhledem k tomu, že hodinky mají hodně omezený prostor pro instalací aplikací, není toto ideální stav. Rozhodl jsem se to změnit.

Digalog

Napsal uživatel Stopka dne

Takzvaný Watchface, aplikace, která zobrazuje čas na úvodní obrazovce hodinek. Tento watchface zobrazuje jak digitální tak analogový čas, den v týdnu a datum. Kromě toho zobrazí notifikaci v podobě ikonky při vybití baterie a při odpojení telefonu od hodinek. Při ztrátě spojení s telefonem navíc krátce zavibruje.